SFAM Gävleborg

Ordförande: Lisa Månsson Rydén lisa.ryden@telia.com

STYRELSE:
Ordförande:
Elisabeth Lisa Månsson Rydén, lisa.ryden@telia.com eller  lisa.ryden13@gmail.com
Sekreterare:
Katrin Rikk, katrin.rikk@gmail.com
Kassör:
Lina Renström lina.renstrom@hotmail.com
Övriga ledamöter:
Anders Drejare doktor@drejare.com
Sofie Näslund sofie.naslund@regiongavleborg.se
Anna ten Berg annatenberg@hotmail.com
Anders Wimo anders.wimo@ki.se

Suppleanter:
Suppleantposterna vakantsatta

REVISORER
Olov Agner olov.agner@regiongavleborg.se
Revisorsuppleant Stig Lundberg stig.lundberg@capio.se

VALBEREDNING
Hortensia Marques hortensia.marques@doktorama.se
Paul-Mathis Türnpuu paul-matis.turnpuu@regiongavleborg.se
Lovisa Delander sammankallande lovisa.delander@regiongavleborg.se

SFAM Gävleborg firar 30 år  med workshop, visionsdagar och vandringspriser 20-21 mars 2019.

Läs mer om dagarna här.

      

Vandringspris, tavlor av lokal konstnär Anders Malm gick till:
Årets handledare, Hortensia Marques,
Årets pedagog – Kunskapens ljus, Niels West,
Årets allmänläkarvän, Mikael Rosenberg,
Årets ST-uppsats, Kajsa Nordin och hedersomnämnande Linda Kristiansson.
I bakgrunden Johan Hagsjö, avdelningschef hälsoval- och tandvårdsavdelning.

Allmänmedicin i Hudiksvall blev rankade 1:a i Sverige i AT rankingen 2018